אורי ריבקין

שם: אורי ריבקין
שנת לידה: 1964
מגורים אחרונים: אשדוד
מהות העבירה: מעשה סדום ומעשים מגונים בקטינות בנות 10-14
גזר דין: 8 שנות מאסר
תאריך גזר הדין: יולי 2019

אורי ריבקין (קרדיט: צילום מסך MAKO)

סיפור אישי

אורי ריבקין הוא פדופיל מורשע. בשנת 1995 הוא הורשע במעשה מגונה בקטינה, בשנת 2001 במעשה מגונה בפומבי וכמו כן בשנת 2013. יחידת צור של השב"ס, שהייתה אמורה לעקוב אחר ריבקין כשלה שוב בתפקידה.

בשנת 2013, ריבקין נסע בג'יפ שלו ברחובות בתשע בערב, נעצר ליד שלוש ילדות, בנות 7, 8, ו-12 ושאל אותן איך מגיעים לבריכה. הילדות השיבו שהן לא מכירות את הבריכה, והוא הסביר להן שהוא מעוניין להתקבל לעבודה כמציל שם, ואמר שיקפל לשם כך את מכנסיו. לאחר מכן, הוא קיפל את המכנסיים, נסע אחריהן במכונית שלו, ביקש מהן להתקרב ואז שלף את איבר המין שלו. זאת היתה ההרשעה השלישית של ריבקין בעבירות מין בקטינות. יחד עם זאת, על אף דפוס הפעולה החוזר על עצמו, ואף על פי שבית המשפט הגדיר בשנת 2013 את רמת מסוכנתו כ"גבוהה", ריבקין מעולם לא ריצה עונש מאסר בפועל.

ריבלין דרש מבית המשפט להוציא לו כבר אז צו איסור פרסום על הפרשה ונענה בחיוב. כתוצאה מאותו צו, חבריו, מכריו ושותפיו של ריבקין לעבודה פשוט לא ידעו על עברו, ולוּ ברמז. גם חיפוש בגוגל לא הסגיר עד השבוע שום מידע הנוגע לעבירות הפדופיליה של ריבקין, לרבות פסקי הדין בעניינו. כפי שעולה מדיון שהתקיים בבית משפט השלום ברחובות בפעם האחרונה שריבקין הועמד לדין, ב-2013, אחד הנימוקים של פרקליטיו במסגרת הבקשה שלא להתיר פרסום, היה שהמדינה ממילא תהיה מחויבת לפקח על ריבקין, גם אחרי שישוחרר (לרבות מעקב אחרי הטיפול המונע שהוא נוטל), ומאחר שכך, מתייתר הצורך ליידע את הציבור במצבו.

באפריל 2016 הגיעו לשוטרי מרחב איילון תלונה של שלוש קטינות שסיפרו כי גבר שנראה מבוגר תקף אותן מינית בחולון. כל הילדות, בנות 10-11, מסרו גרסה זהה לדרך הפעולה של התוקף: הן טענו שהוא ניגש אליהן כשהוא מצויד בבגד ים של ילדות והציג עצמו כמאמן שחייה שמקים קבוצה מקצוענית. הגבר היה מבקש מהן ללבוש את בגד הים בטענה שהוא חייב לבדוק שזה מתאים להן ולקבוצה. לאחר שהילדות לבשו את בגד הים, הוא היה לוקח אותן לחדר מדרגות או למקום צדדי ושם מבצע מולן מעשים מגונים.

לפי כתב האישום שהוגש בשנת 2016, במהלך השנים 2014-2016 ועד סמוך לפני מעצרו, ביצע ריבקין עבירות מין רבות בקטינות .במועדים רבים ובתדירות גבוהה הגיע ריבקין לבתיהן של הקטינות, ברחבי הארץ, בשעות הצהרים, בהן הקטינות שבות מן המסגרות החינוכיות, וארב להן עד לכניסה לביתן. הוא נהג לפנות אליהן ולשאול האם הן לבדן בבית ולרכוש את אמונן בהציגו כמדריך, לרוב מתחום הספורט או השחייה. במהלך השיחה, בחדרי המדרגות, בביתן של הקטינות או בבית ספרן, התייחס ריבקין לפרטי הלבוש השונים אותן לבשו הקטינות ולמידותיהן וביקש מהן, באמתלות שונות, למדוד את היקף הירך או מידת החזה על גופן באמצעות ידיו. לעיתים ביקש ריבקין מהקטינות לצפות בו בזמן שהוא מודד בגד ים או בגד תחתון, חשף בפניהם את איבר מינו, נגע באיבר מינו, ואונן בפניהן, לשם הגירוי והסיפוק המיני. במהלך אותם מפגשים עם הקטינות, בחלק מהמקרים, ביצע ריבקין מעשה סדום ומעשים מגונים בנסיבות אינוס, בגופן של הקטינות ובפניהן, ללא הסכמתן.

כתבות על העבריין

הפדופיל נלכד: הציע בגדי ים לילדות ואז נגע בהן

ארב לעשרות ילדות ותקף אותן מינית

חשד: תקף מינית עשרות ילדות במרכז

תושב אשדוד בן 52 נעצר בחשד שתקף מינית עשרות ילדות בחולון

ביקש שימדדו בגד ים – ותקף: נתפס החשוד במאות עבירות מין בקטינות

בן 52 מאשדוד חשוד בעשרות עבירות מין בילדות בנות 10-11

איש עסקים מאשדוד חשוד במעשים מגונים בקטינות

אורי ריבקין הוא החשוד בעשרות עבירות מין בקטינות

הוגשה הצהרת תובע נגד הפדופיל אורי ריבקין – חשוד ב19 מקרים של אינוס ומעשים מגונים

אני מתחלחל מהאפשרות שאולי הוא חשב על הבת הקטנה שלי

5 ילדות הצביעו על תמונת ריבקין – ואישרו: הוא הפדופיל שתקף אותנו

כתב אישום נגד אורי ריבקין בגין עבירות מין ב-21 קטינות

"הפדופיל מאשדוד" נאשם בעבירות מין ב-21 ילדות ונערות

"הפדופיל מאשדוד" יואשם ב-19 עבירות מין בילדות

הותר לפרסום: שמונה וחצי שנות מאסר נגזרו על הפדופיל אורי ריבקין מאשדוד