משה זאדה (מוזס לוי)

שם: משה זאדה (מוזס לוי)
שנת לידה: 1985
מגורים אחרונים: באר שבע
מהות העבירה: ביצוע עבירות מין בשמונה קטינים
גזר דין: 11 שנות מאסר
תאריך גזר הדין: פברואר 2016

משה זאדה (קרדיט: צילום מסך ערוץ 25)

סיפור אישי

משה זאדה, מנהל להקת הילדים 'פרחי באר שבע', הוא פדופיל מורשע. זאדה נידון ל-11 שנות מאסר לאחר שהורשע בהתעללות מינית בשמונה קטינים. כתב האישום מייחס לזאדה מעשים מגונים, מעשי סדום והטרדות מיניות. לפי כתב האישום, זאדה תקף מינית 13 ילדים ונערים, רובם חברי הלהקה, תוך איומים כי יפרסם את מעשיהם. עם זאת, במסגרת הסדר טיעון, הוא הודה והורשע בעבירות מין בשמונה קטינים.

על פי כתב האישום, זאדה נהג לערוך חזרות לילדי המקהלה בביתו, כאשר לעתים נכח בחזרות רק קטין אחד. באחד המקרים ניהל זאדה קשר בהודעות עם קטין בן 14, חבר במקהלה, ושלח לו תמונה של גוף נשי עירום. בהמשך ביקש זאדה מהקטין לשלוח לו תמונה של איבר מינו, תחילה הקטין סירב אולם לאחר שכנועים, שלח. שלושה ימים לאחר מכן, כשהגיע הקטין אל ביתו של זאדה על מנת לערוך חזרות, זה נגע בו וגרם לו לבצע בו מעשה אוננות. במקרים אחרים גרם זאדה לילדים לצלם את איברי המין שלהם, ולתעד את עצמם בווידאו בזמן שהם מבצעים בעצמם מעשים מגונים – ולשלוח אליו. באחד המקרים, ביקש זאדה מאחד הילדים לבצע בו מין אוראלי ודרש ממנו שלא לספר על המעשה לחבריו. במקרה אחר, כך על פי כתב האישום, נאשם זאדה כי נגע באיבריו האינטימיים במהלך שיחה עם אחד מהקטינים בגן ציבורי, והבטיח לו 400 שקלים אם יבוא עמו לבית ריק. הקטין השתכנע, וזאדה הכריח אותו להתפשט תוך איומים כי יחשוף את מה שאירע בגן הציבורי. לקטין אחר, שלח המנהל על פי כתב האישום הודעות בנוסח "תכין ת'ז…", "בסדר היום אתה מראה ימניאק עומד וניצב", "נו תצלם אותן היום ימניאק", "אתה יודע הפעם אני חייב לראות אותו", ואחרות. קטין נוסף קיבל הודעות שכנוע בנוסח "שמע אחי אני חייב לדעת מה יש שם שכל הבנות אוהבות אותו". כאשר אחד הקטינים הנוספים סירב להצעותיו של זאדה, הוא ענה לו "ילד מגעיל".

בעת הגשת כתב האישום לבית משפט השלום בעיר, התפתח עימות בין אחד מהורי הילדים לזאדה. "אני אראה לך מה זה, אני מדבר אליך בעדינות עכשיו", אמר אחד ההורים לנאשם. "אני כולי רותח עליך. אני מחכה לך בקוצר רוח והבטחתי פה לא לדבר, אבל אני לא אשכח אותך. אני השטן שלך. אני אראה לך מה זה לשמור על ילד. חתיכת חרא, תוריד את הכיפה. אמרתי לך לשמור על הילד". בגזר הדין כתבו השופטים: "פעמים רבות הנאשם חילל האוטונומיה של המתלוננים הקטינים על גופם, ולאור השיטתיות בה פעל, ריבוי העבירות והנפגעים, ניצול יחסי האמון המיוחדים ומשך הזמן בו פעל, מתחייבת ענישה מחמירה"

כתבות על העבריין
מנהל "פרחי באר שבע" חשוד בעבירות מין

מנהל להקה חשוד שהתעלל מינית ב-15 נערים: "כמו ילדיי"

מנהל להקת נוער בבאר שבע חשוד במעשי סדום בחברי הלהקה: "מזעזע"

"הרס את הילדים": ההורים זועמים על מנהל הלהקה מבאר שבע

זימון לאודישן: כך פעל מנהל הלהקה שתקף ילדים

האב תקף את מנהל הלהקה המואשם בעבירות מין: "אני השטן שלך"

מנהל להקת פרחי ב"ש מואשם ב-13 מקרים של עבירות מין בקטינים

הוארך מעצר מנהל הלהקה החשוד שפגע בקטינים

מבט – הוארך מעצרו של משה זאדה החשוד בביצוע עבירות מין ב-15 ילדים ונערים

מנהל מקהלת פרחי באר שבע יואשם בביצוע עבירות מין ב-13 קטינים

מבט – אחת עשרה שנות מאסר נגזרו על משה זאדה מנהל להקת פרחי באר שבע

הצייד

הורים ומכרים תוהים: מי אתה משה זאדה?

עדות: מנהל להקת פרחי ב"ש תקף מינית קטין לפני עשור

11 שנות מאסר נגזרו על משה זאדה, מנהל להקת הזמר "פרחי באר שבע"

11 שנות מאסר למנהל להקת "פרחי באר שבע"

11 שנות מאסר למנהל להקת "פרחי באר שבע" בגין מעשים מגונים בקטינים

11 שנות מאסר למנהל מקהלת פרחי באר שבע שהורשע בהתעללות מינית בקטינים