ציון אלגריסי

שם: ציון אלגריסי
שנת לידה: 1951
מגורים אחרונים: ת"א
מהות העבירה: ביצוע מעשים מגונים בילדה בת 8-12
גזר דין: 47 חודשי מאסר
תאריך גזר הדין: אפריל 2019

ציון אלגריסי (קרדיט: תומי הרפז)

סיפור אישי

ציון אלגריסי, בכיר בהסתדרות שכיהן כיו"ר האגף לאיגוד מקצועי במרחב תל אביב, ביצע מעשים מגונים רבים בבתה של בת זוגתו לשעבר מאז שהייתה בת 8 ועד 12. לפי כתב האישום, אלגריסי ביצע את המעשים כשאמה של הילדה לא הייתה בדירת מגוריה או הייתה בחדר אחר. באחד המקרים, השניים צפו יחד בטלוויזיה בסלון דירת בת הזוג. בשלב מסוים החל אלגריסי לעסות את כפות רגליה של הילדה, אז לפתע הכניס את ידו מתחת למכנסי הפיג'מה שלה ונגע בירכיה. בהמשך כשביקר בחדרה של הילדה הוא התיישב על כיסא קטן, הכניס ידו מתחת לשמיכתה ולבגדיה ונגע באיבר מינה תוך שהוא מורה לה לא לספר על כך לאמה או לכל אחד אחר. אירוע נוסף המתואר בכתב האישום התרחש בביתה של הקטינה כאשר אלגריסי הציע לסייע לה לקראת מבחן בחשבון. אלגריסי הלך איתה לחדר, התיישב על המיטה ותוך כדי הסבר החומר הכניס ידו מתחת לתחתוניב ונגע באיבר מינה. הקטינה ביקשה מהנאשם לחדול ממעשיו והוא ביקש שתאפשר לו להמשיך, והמשיך בנגיעה באיבר המין עד שאם המתלוננת נכנסה לחדר ומיד הנאשם התרחק מהקטינה.

במקרה אחר לפי כתב האישום, לקח אלגריסי את הילדה לדירתו, ולאחר שהתיישבה על הספה הוא פשט את בגדיה, נגע בגופה, העירום, ברגליה, בגבה, בחזה ובאיבר מינה, וכן השכיבה ונגע באמצעות פיו באיבר מינה עד שהקטינה ביקשה ממנו לחדול והשניים עזבו את הדירה. במעלית נתן לה אלגריסי שטר של 50 שקל. אירוע נוסף התרחש בצימר בצפון הארץ. על פי כתב האישום אלגריסי שכב על במיטה לצד האם של הקטינה והקטינה עצמה, ובשעה שהאם נרדמה והקטינה צפתה בתמונות בטלפון הנייד, הכניס אלגריסי את ידו מתחת לתחתוניה ונגע באיבר מינה.

השופט ג'ורג' קרא, מבית המשפט העליון, כתב "איסור פרסום שמו של אדם שהורשע בפלילים הוא חריג לכלל. כפי שעלה מטיעוני המשיבה בדיון לפני, מלכתחילה נועד איסור הפרסום בעניין שלפנינו להגן על המתלוננת ולא על המבקש, ומעשה מדובר היה באיסור פרסום בהסכמת הצדדים. כעת, משתם ההליך המשפטי ולאור עמדת המתלוננת והוריה, אין מקום להותיר בעינו את צו איסור הפרסום. מעצם טיבו כרוך ההליך הפלילי בפגיעה בכל מישורי חייו של הנאשם. בית המשפט קמא לא השתכנע כי ייגרם למבקש נזק חמור מן הפרסום, השונה מן הנזק הצפוי ברגיל למי שהורשע בעבירות דומות. כן נקבע כי מצבו הנפשי, כפי שתואר על ידי הפסיכיאטר מטעמו, אינו משכנע אחרת. ואף אני לא השתכנעתי אחרת בדיון שהתקיים בפניי".

כתבות על העבריין

הותר לפרסום: בכיר לשעבר בהסתדרות נידון למאסר על מעשים מגונים בילדה

הותר לפרסום: בכיר לשעבר בהסתדרות ת"א הורשע במעשים מגונים בקטינה

בכיר בהסתדרות הורשע בביצוע מעשים מגונים בבתה בת ה-8 של זוגתו

בכיר לשעבר בהסתדרות נדון לכ-4 שנות מאסר על עבירות מין בקטינה

בכיר לשעבר בהסתדרות הורשע בעבירות פדופיליה

בכיר בהסתדרות הורשע בביצוע עבירות מין בקטינה

הותר לפרסום: בכיר בהסתדרות הורשע במעשים מגונים ונדון ל-47 חודשי מאסר

הותר לפרסום: יו"ר אגף בהסתדרות הורשע בעבירות מין בקטינה בת משפחתו

47 חודשי מאסר לבכיר בהסתדרות שהורשע בעבירות מין בקטינה

הותר לפרסום: 47 חודשי מאסר נגזרו על יו"ר אגף בהסתדרות שהורשע במעשים מגונים בקטינה

תפ"ח 31573-02-17