שי איתי אמיר

שם: שי איתי אמיר
שנת לידה: 1972
מגורים אחרונים: קדימה-צורן
מהות העבירה: ביצוע מעשה מגונה בקטין בן 10
גזר דין: 9 חודשי מאסר
תאריך גזר הדין: ספטמבר 2014

שי איתי אמיר (קרדיט: גליה ד.)

סיפור אישי

שי איתי אמיר הוא פדופיל מורשע. ביוני 2010 הוא נסע בהרצליה בשעות הערב והבחין בקטין בן 10. אמיר עצר לידו, הציג את עצמו כסוקר של משרד החינוך והזמין אותו להיכנס לרכב. לאחר שנכנס לרכב, אמיר לקח את הקטין לחורשה מבודדת, אמר לו לכבות את הסלולר שלו ולשמור את דבר פגישתם בסוד. אמיר החל לערוך "חידון" לקטין על איברי גוף שונים ובאותו זמן ליטף חלקים שונים בגוף שלו. עובר אורח שעבר במקום דיווח למשטרה שעצרה את אמיר. בית המשפט גזר על אמיר 9 חודשי מאסר בפועל וקנס של אלף שקל.

במאי 2019 אמיר נעצר שוב והוגש נגדו כתב אישום נוסף. לפי כתב האישום נגד אמיר, הוא ניסה לפתות ילד בן 10 בגן שעשועים. אמיר פנה אל הקטין והציג את עצמו כד"ר יוסף ממשרד החינוך ושהוא מבצע סקר על בנים ובנות. אמיר שכנע את הילד לבוא אחריו לעבר לול נטוש ברחוב צדדי בקצה הישוב, החל ללטף אותו וביקש ממנו להראות לו את איבר המין שלו. על פי כתב האישום, אמיר הורה לילד לחשוף את איבר מינו כדי שיראה לו היכן חותכים לתינוק בברית המילה. הילד סירב, ואמיר הורה לו להוריד את מכנסיו ותחתוניו. כשהילד סירב שוב, הוא הגיש את ידו כדי לעשות זאת, אך הילד נמלט.

במקרה נוסף, נטען שאמיר הגיע לילד בן 12 והציג עצמו כעובד משרד הבריאות שעורך סקר בנושא בריאות בקרב תלמידים. הוא החל לשאול את הילד שאלות אינטימיות, בהן אם הוא רוצה לראות איבר מין לא נימול, הילד סירב ואמיר שאל אותו "אתה בטוח? רוב הילדים רוצים לראות". הוא חזר על הצעתו כמה פעמים, ואף הציע ללכת למקום מסתור, אך הילד סירב ועזב את המקום.

למרות היותו פדופיל מורשע, בית המשפט החליט לשחרר אותו למעצר בית. הפרקליטות ערערה על ההחלטה לבית המשפט המחוזי בלוד, אך הערעור נדחה. כעת, כאמור, מתברר שבית המשפט הקל את תנאי מעצר הבית של אמיר ואישר לו לצאת ל"התאווררות". יצוין כי לבקשת פרקליטות מחוז מרכז, משפטו מתנהל בדלתיים סגורות – מה שלא מאפשר לציבור וגם למשפחת הילד לדעת מה קורה בדיונים המשפטיים נגדו.

כתבות על העבריין

גזר דין (ת"פ 29152-06-10 מדינת ישראל נ' אמיר)

תושב השרון המואשם בניסיון למעשים מגונים בקטינים, שוחרר למעצר בית ברעננה

הפדופיל מהישוב שוחרר למעצר בית

חדשות כפר יונה והשרון: הותר לפרסום שמו של החשוד בפגיעה מינית בקטינים בשרון

תושב הישוב שמואשם בפדופיליה – שי איתי אמיר

הילד שיחזר: "הוא לקח אותי למקום נטוש וניסה לגעת בי"

בחופש הגדול: פדופיל מורשע זכה ל"התאווררות" ממעצר הבית