שלומי כהן

שם: שלומי כהן
שנת לידה: 1976
מגורים אחרונים: מבוא חורון
מהות העבירה: אונס ומעשים מגונים בקטינים בגילאי 6-15
גזר דין: 20 שנות מאסר
תאריך גזר הדין: יוני 2019

קרדיט: אתר ynet

סיפור אישי

שלומי כהן, מורה לשעבר ממבוא חורון, תקף מינית במשך שנים ארוכות חמישה אחים ואחיות בני 6 עד 15. ארבע שנים לאחר הגשת כתב האישום נגדו, נשלח כהן ל-20 שנות מאסר. בנוסף חויב כהן לשלם לשלושה מהמתלונננים נגדו פיצוי בסך כולל של 250 אלף שקל.

הפרשה נחשפה לפני למעלה מארבע שנים כאשר נגד כהן הוגש כתב אישום על עבירות מין בקטין. בעקבות הפרסומים הגיעו לתחנת המשטרה באשקלון שלושה אחים והגישו תלונה על עבירות מין קשות שביצע כהן גם בהם בתקופה בה התגוררו בגוש קטיף. חקירה נפתחה, נגבו עדויות וכהן נעצר. פרקליטות מחוז דרום החליטה לבסוף להגיש נגד כהן כתב אישום נוסף שכלל עבירות של מעשי סדום, מעשים מגונים, ניסיונות אינוס ועבירות מין נוספות בשלושה מהאחים בין השנים 1996 ל-2009. לפי הפרקליטות, כהן החל את המעשים בזמן שהתגורר בשכנות לאחים בדרום – והמשיך לאנוס אותם גם כשעברו לביתם החדש באזור השפלה. בכתב האישום צוין כי כהן ניצל את גילם הרך של הילדים, את הקרבה אליהם והאמון שנתנו בו לאחר שאביהם עזב את הבית, במטרה לבצע בהם עבירות מין חמורות בהזדמנויות שונות במשך 13 שנה.

מספר חודשים לאחר הגשת כתב האישום, בחודש ינואר 2016, אחד האחים שם קץ לחייו בעת שירותו הצבאי. בשל ההתאבדות, נאלצה הפרקליטות להסיר מכתב האישום את המעשים שביצע בו כהן. אחיו שהתגורר בחו"ל במשך שנים הגיע ארצה להלוויה ולשבעה ואז הוא חשף גם את הסוד שלו בפרשה. האח הגיע לתחנת המשטרה ושם גולל את מעלליו הקשים של כהן גם בו. הפרקליטות צרפה לכתב אישום המקורי את המעשים שביצע כהן באח השלישי. במהלך שמיעת הראיות, נשמעו בבית המשפט עדויותיהם של שלושת האחים, שהיו בגילאים בין 15-6 בעת ביצוע העבירות וכן העידו גם שני אחיהם נוספים, שעבירות המין החמורות שביצע בהם כהן, התיישנו בשל גילם. על פי הכרעת הדין, כהן, שבזמן התפוצצות הפרשה שימש מורה במבוא חורון, ניצל באותן שנים בהיותו צעיר תושב גוש קטיף, מערכת יחסים קרובה עם משפחת המתלוננים שנרקמה לאחר שאביהם עזב את הבית. כהן ביצע בקטינים, בהזדמנויות שונות, לעיתים במקביל, למעלה מ-1000 עבירות, תוך שהוא מארח אותם בביתו וכן במהלך ביקורים בביתם.

בגזר הדין צוין כי "מעשי הנאשם מבטאים לא רק את ניצולם של המתלוננים בהיתם קטינים לצורך סיפוק צרכיו המיניים, אלא את רמיסת האמון שהם ואמם נתנו בו, ואת יכולתם של הקטינים לדווח על קרות המעשים, בין היתר, כדי לא לפגוע בקשר עם הנאשם שהיה משמעותי עבור אמם". השופטים ציינו בנוסף כי נפגעי תקיפה מינית בנסיבות דומות חווים "תחושות אשר מתוארות בספרות המקצועית כשהייה ממושכת בתנאיי שבי פסיכולוגי. זאת לאור תחושות התלות, מלכוד, השפלה, חוסר אונים, החפצה ודה-הומניזציה". עו"ד רותם יוחנני-הר ציון מפרקליטות מחוז דרום אמרה בעקבות גזר הדין כי "בדרך מרושעת וחסרת רחמים ניצל הנאשם את גילם הרך של המתלוננים ואת האמון שרכשו לו עת תמך בהם בשעתם הקשה, סייע להם כלכלית וחברתית, אירח אותם בביתו, עזר להם בהכנת שיעורי בית, הכין חלק מהם לעליה לתורה ולימד אותם לנגן. הנאשם מיתג את עצמו במשפחה כתחליף אב וכאח גדול לילדים ובאופן שיטתי, לאורך 13 שנים, ראה בהם אובייקטים מיניים וביצע בהם עבירות מין קשות. הנאשם שלל מכל אחד ואחד מהמתלוננים את תום ילדותם ואת היכולת להתפתח אישיותית ומינית באופן תקין".

כתבות על העבריין

מתלונן נוסף: "גם אני הוטרדתי מינית"

אישום: מורה ממרכז הארץ ביצע עבירות מין ב-5 קטינים

"במשך שנים שתקנו. זה נגמר"

כתב אישום: מורה ביצע עבירות מין ב-5 קטינים במשך 13 שנים

במשך שנים ארוכות: מורה הורשע באונס 3 אחים בעת שהיו קטינים

במשך יותר מעשור: מורה לשעבר אנס חמישה אחים ואחיות

מורה הורשע באונס שלושה אחים

גבר הורשע בתקיפה מינית של שלושה אחים במשך שנים

בית המשפט: שלומי כהן הורשע בביצוע עבירות מין בקטינים

עזר בשיעורים וביצע מעשי סדום: גבר הורשע בעבירות מין ב-5 אחים

זהו העונש למורה שתקף וניצל באכזריות שלושה אחים

20 שנות מאסר נגזרו על מורה לשעבר שהורשע בלמעלה מ-1000 עבירות מין בשלושה אחים קטינים

תקף כאלף פעמים וייכלא ל-20 שנה

ביצע 1,000 עבירות מין במספר אחים קטינים וירצה 20 שנות מאסר

בן 42 ממבוא חורון נידון ל-20 שנות מאסר בגין תקיפה מינית של שלושה אחים
 
20 שנות מאסר למורה לשעבר שהתעלל מינית בחמישה אחים: "שלל את תום ילדותם"